Dyt. Seçil KENAR

Dyt. Seçil KENAR

HAKKIMIZDA

21.08.1980 Edirne doğumlu Dyt. Seçil Kenar, 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyet bölümünü bitirdi. 2003 yılında Memorial Hastanesi klinik diyetisyeni 2005-2008 yılları arasında ise Memorial Hastanesi diyet hizmetleri yöneticisi olarak görev aldı. Mart 2008'den itibaren Nişantaşı'nda Dengeli Yaşam Tarzı (DYT) adında ki beslenme –diyet danışmanlığı merkezinin yöneticiliğini yapmaktadır. 2010 yılında aldığı eğitimlerleri tamamlayan Kenar New York Business Training Institute (NYBTI) Türkiye Yaşam Koçu Eğitmeni ünvanını almıştır. Yaşam Koçu konusunda bireysel koçluk hizmetleri, kurumsal koçluk hizmetleri verirken aynı zamanda yaşam koçluğu eğitimleri de düzenlemektedir. 2011 yılında 'Zayıflamak İstiyorum' adlı kitabını çıkardı.


Almış olduğu eğitimler;


* Hastane sterilizasyon sürecinin kontrolü ve dökümantasyonu kursu
* Böbrek Hastalıklarında Beslenme ve Metabolizma Kongresi
* Klinik Nütrisyon Temel eğitim kursu
* 2006 Uluslararası diabet kongresi ve Diabete Bakış sempozyumu
* Sağlık Kuruluşlarında İnfeksiyon KontrolÜ panelleri
* Hasta/ailesi Psikolojisi seminerleri
* 2005 Marmara Ünv. Diabet Diyetisyenliği eğitimi
* Hacettepe Ünv. Sporcu Beslenmesi Kursu
* Uluslararası 4. Beslenme Ve Diyetetik Kongresi, ANTALYA
* Uluslararası 2. ve 3. Beslenme Ve Diyetetik Kongresi, ANKARA
* 5. Ulusal Obezite Kongesi-Çeşme


Aşağıdaki konular başta olmak üzere çeşitli kurum ve özel işletmelerde beslenme konusunda bir çok seminer vermiştir;


• 0-6 yaş Çocuk beslenmesi
• Anne sütünün önemi
• Kalp hastalıklarından korunma
• Su ve beslenme
• Diabet ve beslenme
• Gebelikte beslenme
• Emziklilikte beslenme
• Sağlıklı zayıflama
• Ofiste ortamında sağlıklı beslenme


Show Tv, Star, Kanal D, Atv, Kanal 1, Fox Tv ana haber bültenlerine uzman diyetisyen danışmanlığı yapmıştır, NTV başta olmak üzere bir çok kanalda program ve yayınlara katılarak konusunda uzman görüşlerini sunmaktadır. Sabah, Posta, Zaman, Hürriyet, Cosmopolitan, Elle gazete/dergi yayınları başta olmak üzere bir çok yazılı medyada yayınlanmış konusu ile ilgili makaleleri vardır. Aile.org, ikiz anneleriz biz, doktor sitesi gibi bir çok web sitesinden beslenme ve diyet danışmanlığı yaparak, gelen soruları yanıtlamaktadır. Özel kuruluş, şirket ve okullara sağlıklı beslenme konusunda düzenli eğitim ve seminerler vermektedir. Türkiye ve İstanbul Diyetisyenler Derneği üyesidir.

Dicle ÇAM

Dicle ÇAM

08.07.1984 doğumlu olan Çam, Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi'nden mezun olmuştur. Çorlu Özel Şifa Hastanesi'nde hasta danışmanlığı görevi yaptıktan sonra 2008 yılından bu yana Dengeli Yaşam Tarzı Danışmanlık bünyesinde yönetici asistanı olarak görev almaktadır.